Kayseri Erciyesspor'dan son dakika uyuşturucu açıklaması!

Kayseri Erciyesspor'dan son dakika uyuşturucu açıklaması!
Kayseri Erciyesspor basında çıkan alt yapı takımında uyuşturucu kullanıldı haberleri üzerine flaş açıklama yaptı.Kayseri Erciyesspor başkanı o haberlere ateş püskürdü.
Spor gündemi bugün çıkan bir haber ile adeta çalkalandı.Kayseri Erciyesspor U16 takımında bir ouyncunun uyşuturucu kullandığı iddia edildi.Bunun üzerine Kayseri Erciyess kulübü başkanı konu ile alakalı açıklama yaptı.

TRTSPOR'da yer alan hebere göre,Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Kulüp Başkanı Ziya Eren, "U16 takımındaki 6 futbolcunun uyuşturucu madde kullandığı gerekçesiyle kadro dışı bırakıldığına" ilişkin bazı gazetelerde çıkan haberlerin asılsız olduğunu, oyuncuların sigara içtikleri için kulüple ilişiklerinin kesildiğini belirtti.

Eren, yaptığı yazılı açıklamada, altyapıdaki 6 futbolcunun uyuşturucu madde kullandığı iddialarına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Bu futbolcuların Kayseri Erciyesspor Kulübü altyapısından ilişkilerinin kesilme nedeni, antrenörler tarafından sigara içtiklerinin tespit edilmesidir" ifadesine yer verdi.

"Genç yaşta olan bu futbolcuların sigara alışkanlıklarının olması, kulüp prensiplerimizle uyuşmadığı gibi sporun mantığına da aykırıdır" ifadelerini kullanan Eren, şunları kaydetti:

"Bu bağlamda altyapı hocalarımızın yönetim kurulumuza verdiği rapor doğrultusunda ilgili futbolcuların ilişkilerinin kesilmesi doğru bulunmuştur. Gerekli bilgilendirme, kulübümüzün sorumluluğu gereği, ailelerine de yapılmıştır. Takdir edersiniz ki sigara, uyuşturucu bir madde değildir. Ülkemizde alınan önlemlere rağmen engellenemeyen bir alışkanlıktır."

Kayseri Erciyesspor Kulübü altyapısının Türkiye'nin güzide altyapılarından olduğunu belirten Eren, "Altyapımız, her yıl A takıma en az 4 futbolcu çıkarmış olup, alt yaş gruplarında da Türkiye çapında başarılar elde etmiştir. Bu haber, kulübümüzün başarısını çekemeyenler tarafından yapılmış kötü niyetli bir haberdir" ifadelerini kullandı.

Eren, bu haberi yapanlar hakkında kulüp yönetimi olarak gerekli suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.