DOĞAN, SARAY SOSYAL YAŞAM MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI - VAN HABERLERİ

DOĞAN, SARAY SOSYAL YAŞAM MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI - VAN HABERLERİ
Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van'ın Saray ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) kapsamında yaptırılan Sosyal Yaşam Merkezi'nin açılış törenine katıldı.
Beraberindeki heyet ile birlikte açılış kurdelesini kesen Vali Doğan, Sosyal Yaşam Merkezini gezerek bilgi aldı ve kursa katılanlar ile bir süre sohbet etti. Çeşitli sebeplerle mahallelerden gelerek ilçede beklemek durumunda bulunan vatandaşların bekleme, eğitim, spor ve benzeri sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla tesis edilen Sosyal Yaşam Merkezi 'nde; kadınlara yönelik okuma yazma, örgü, dikiş nakış kursu ve fitnes salonu, çocuk bakım ünitesi bulunuyor.

Ayrıca kadın sağlığı ile ilgili gönüllü Doktorlar tarafından haftalık seminer veriliyor. Bayanların gün içinde 16.00'ya kadar faydalandığı Yaşam Merkezinden erkeklere ise, saat 16.00'dan 22.00'ye kadar hizmet verdiği belirtildi.

Açılışa, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Peyami Battal, Saray Kaymakamı Atif çiçekli, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, İl Jandarma Komutanı İrfan Kızılaslan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şahabettin Hamarat, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.