Selçuk Yöntem'den fotosunu izinsiz kullanan Fast Foodcuya 400 bin TL'lik dava

Selçuk Yöntem'den fotosunu izinsiz kullanan Fast Foodcuya 400 bin TL'lik dava
Selçuk Yöntem'den fotosunu izinsiz kullanan Fast Foodcuya 400 bin TL'lik dava !Ünlü tiyatrocu ve Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunucusu Selçuk Yöntem fotoğrafını izinsiz kullanarak reklam yapan fast food fimasına dava açtı.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre,İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne açılan davanın dilekçesine göre birçok şubesi bulunan Bambi Cafe, mönülerinde, ev ve işyerlerine dağıtılan broşürlerinde ve  magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni mecmuasında izin alınmadan Yöntem'in fotoğrafını kullandı.

Dilekçede "Yöntem, milyonlar teklif edilse dahi asla bu Reklam kampanyasında yer almayı kabul etmeyecek. Twitter'da yapılan alaycı yorumlar nedeniyle de çok üzüldü. Bambi Cafe've noterden bir ihtarname çekilerek hukuka aykırı eylemlerine son verilmesi isteği dikkate alınmadı.

Yöntem de açacağı davaya delil olması için mahkeme aracılığıyla Bambi Cafe'nin Taksim ve Balmumcu şubelerinde tespit yaptırdı. Yemek yerken çekilen fotoğraf, Yöntem'in daimi müşteri olduğu imajını uyandırarak şöhretinden faydalanmayı amaçlıyor" denildi. Yöntem kariyeri ve imajı ile zıt olduğunu söylediği reklam kampanyası için 300 bin maddi, 100 bin manevi olmak üzere toplam 400 bin lira tazminat talep ediyor.