Serada üretildi, annelere hediye edildi

Serada üretildi, annelere hediye edildi
İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kendi seralarında yetiştirdiği binlerce fesleğeni bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu günden itibaren kapı kapı dolaşarak annelere hediye etti.

 İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’ etkinliği kapsamında kendi seralarında yetiştirdiği binlerce fesleğeni bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu günden itibaren kapı kapı dolaşarak annelere hediye etti. Bu bağlamda 100 yaşını geçmiş ve her anlamda bizlere kol kanat geren büyük annelerimizde unutulmayarak bu özel günde hem anneler günü kutlandı hem de fesleğenler hediye edildi.

İpekyolu Belediyesi kendi seralarında, mevsimlik çiçek üretiminin yanı sıra İpekyolu’nda ki annelere binlerce fesleğen üretti. Fesleğenin anlam olarak “sevgiyi, rahatlığı ve huzuru” ifade eden ve mis gibi kokusuyla ilkbahar mevsiminden, sonbahar mevsiminin sonlarına kadar yeşil kalabilen bir bitki türü olduğuna dikkat çeken Park ve Bahçeler Müdürü Yeşim Savu, “Dünyanın en güzel ve hiç solmayan tek çiçeği annedir” sloganı kapsamında üretilen binlerce fesleğeni Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri olarak, ilçe sınırlarında ki annelere hediye ettiklerini dile getirdi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, İpekyolu Belediyesinde ki tüm anneleri temsilen Belediyede çalışanı 5 anneye fesleğen hediye etti.

Aslan, daha sonra yaptığı açıklamada, “Çok değerli, çok kıymetli annelerimiz 10 Mayıs Anneler Günü’nüzü şimdiden tebrik ediyorum. Bizler ‘Dünyanın en güzel ve hiç solmayan çiçeği annedir’ sloganıyla sizlere kendi ellerimizle yetiştirdiğimiz fesleğenleri hediye ediyoruz. Binlerce adedini İpekyolu ilçemizde bulunan annelerimize ulaştırdık. İnşallah bu sıkıntılı süreci atlatır tekrardan sevgi dolu, şefkat dolu annelerimizin dizlerine başlarımızı koyabilir ve onlara sarılabiliriz. Hepinize saygılar sunuyor, Anneler Günü'nüzü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.