İPEKYOLU BELEDİYESİ’NDEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI - VAN HABERLERİ

İPEKYOLU BELEDİYESİ’NDEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI - VAN HABERLERİ
Van’ın İpekyolu Belediyesi, kar yağışının ardından başlattığı çalışmalarını eksi 10 dereceye varan soğuklarda sürdürüyor.
İpekyolu ilçesinde geçtiğimiz cuma günü yağan kar yağışının ardından başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü, ilçenin genelinde başlattıkları kar temizleme çalışmalarının yanında yolların buz tutmaması için de tuzlama çalışması yürütüyor. Karla mücadele de 6. güne giren ekipler, eksi 10 dereceye varan soğuklarda geceli gündüzlü çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle çarşı merkezinde araçların yol kenarına park etmesinden dolayı gece çalışmaların ağırlıklı devam ettiğini ifade eden Fen İşleri Müdürlüğü Kar Temizlik Koordinasyonu’nda yer alan Önder Esatoğlu, 40'a yakın araç ve yüzlerce kişinin dahil olduğu ekiplerle kar temizleme çalışması yaptıklarını dile getirdi. Çalışanların büyük bir fedakarlık örneği gösterdiğini belirten Esatoğlu, "Çalışan arkadaşlarımız, mesai saatlerine ve eksi 10 derece soğuğa aldırış etmeden belediyemiz adına emek sarf ettiler. Bizim önceliğimiz İpekyolu ilçe halkına mağdur olmadan gereken hizmeti zamanında ulaştırmaktır.

Geçtiğimiz gün aşırı kar yağışından dolayı hayat durma noktasına gelmişti ve koordineli bir çalışma yürütülmeseydi bu olumsuz durumun üstesinden gelinemezdi. İpekyolu Belediyesi bünyesinde 3 birimin dahil olduğu koordinasyonla karla mücadele çalışmaları başlattık. Bu yoğun çalışma sonucunda kar temizleme mücadelesini başarıyla sürdürdük. Emeğimizin karşılığını halktan gördüğümüz olumlu tepkiler ve halkımızın bize verdiği güçten alıyoruz. Karla mücadele çalışmalarında emek harcayan tüm değerli arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.