İPEKYOLU BELEDİYESİ DOĞAYA YEM BIRAKTI - VAN HABERLERİ

İPEKYOLU BELEDİYESİ DOĞAYA YEM BIRAKTI - VAN HABERLERİ
Van’ın İpekyolu Belediyesi, bölgede etkili olan çetin kış şartları nedeniyle doğada yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için ilçenin kırsal kesimleri ile Erçek Gölü çevresine yem bıraktı.
Bölge genelinde ve Van'da yoğun kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan hayvanlar için İpekyolu Belediyesi, kırsal kesimlere ve Erçek Gölü etrafına yem bıraktı. İpekyolu Belediyesi Eş Başkan yardımcıları Nermin Unat ve Halis Çakır ile Park ve Bahçeler Müdürü Esmer Kara, Erçek Gölü kenarına yem bıraktılar.

Erçek Gölü'nde yüzlerce kuş türünün yaşadığını ifade eden Eş Başkan Yardımcısı Nermin Unat, Erçek Gölü'nün kuş zenginliği nedeniyle bölgenin en güzel yerlerinden biri olduğunu ifade ederek, her insanın olduğu gibi kuşların da yiyeceğe ihtiyacı olduğunu ifade etti. Unat, havaların soğuk olması nedeniyle birçok kuşun yiyecek bulmakta zorluk yaşadığını belirterek, "Belediye olarak bu konuda kendimizi sorumlu hissettik. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz öncülüğünde bu çalışmayı gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

Kuşların dünyayı güzel kılan varlıklardan biri olduğuna dikkat çeken Unat, dünyada çok nadir bulunan kuş türünün Erçek Gölü çevresinde konaklandığını ifade ederek, bu kuşların açlık ve avcılık tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu kaydetti. Unat, “Bölgede bilinçsiz avlanma yapan avcılar, kendi eğlenceleri için dünyada belki de nesli tükenmek üzere olan ve neslinin devamı olan kuşları öldürerek bir neslin yok olmasına yol açıyorlar. Kendi yaşamımıza ne kadar önem veriyorsak, diğer canlı türleri içinde o kadar önem vermeliyiz’’ diye konuştu.