HALK EKMEĞİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİYOR - VAN HABERLERİ

HALK EKMEĞİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİYOR - VAN HABERLERİ
Van merkez İpekyolu Belediyesi Mart ayı meclis toplantısının son oturumunda 'Halk Ekmeği' projesini hayata geçirme kararı alındı. 15 mahallede kurulacak olan büfelerde 65 kuruştan ekmek satılacak.
İpekyolu Belediyesi Mart ayı meclis toplantısının 5. oturumu meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı. İpekyolu Belediyesi Meclis Başkanı Cevdet Altındağ başkanlığında yapılan meclis toplantısında önemli kararlara imza atıldı. 'Halk ekmeği' projesi üzerine uzun süredir İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser'in Van Fırıncılar Odası'yla yaptıkları görüşmelerin neticesinde oluşan ortak rapor meclise sunuldu. Raporda, ne halkın nede esnafın mağdur olmayacağı bir şekilde 'Halk ekmeği' projesinin hayata geçirilmesi belirtildi.

Gündem üzerine değerlendirme yapan Meclis Başkanı Cevdet Altındağ, amacın sadece ucuz ve kaliteli ekmeği bir fırında tekelleştirmek olmadığını, katkı sunmak isteyen tüm fırıncıları dahil ederek halkın ihtiyacını gidermek olduğunu açıkladı. Her mahalleye bir halk ekmeği büfesi kuracaklarını belirten Altındağ, ilk etapta 15 büfenin kurulacağını ve ekmeğin 65 kuruştan satılacağını kaydetti. Altındağ, tabi bu ekmeğin fiyatı ucuz diye kalitesinin de düşük olacağı anlamına gelmediğine dikkat çekti.

Yapılan değerlendirmelerin ardından halk ekmeği büfelerinin İpekyolu Belediyesi tarafından yapılmasının ardından işletmenin Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odasına devredilmesine oy birliğiyle karar verildi. Mecliste gündeme alınan bir diğer konu ise Yapı Denetim Müdürlüğünü, kaçak yapıların tespitinde kesilen cezaların taksite bölünmesi olduğu. Meclis, yüklü cezaların 3 ve 12 taksite kadar bölünebileceğinin kararını verd