ALTIN KIZLAR KARS’A UĞURLANDI - VAN HABERLERİ

ALTIN KIZLAR KARS’A UĞURLANDI - VAN HABERLERİ
Van’ın İpekyolu ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Kız Hentbol Takımı Kars’a uğurlandı.
İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, hentbol takımı oyuncularıyla bir araya geldi. Burada okul müdürü Zeynel Abidin Akkuş’tan bilgiler alan Kırekin, gösterilen başarıdan dolayı okul yönetimini ve öğrencileri tebrik etti.

Kız takımının bölge yarışmasından da dereceyle dönmesini beklediklerini ifade eden Kırekin, “Göreve başladığım günden itibaren tüm okullarımızı sürekli ziyaret ederek hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimizle bir araya geldi. Başarının elde edilmesi için motivasyonun sağlanması gerekir. Motivasyonu sağlamak için akademik tecrübelerimizi paylaştığımız gibi yeni program ve projelerle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı zaman öğrencilerimizin sosyalleşmesi ve en az bir spor branşında başarılı olması için de tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Bugün de Van genelinde yapılan hentbol yarışmalarında üstün başarı gösteren öğrencilerimizi Kars’a uğurlamaya geldi. Yarışma öncesi öğrencilerimizin motivasyonunu arttırtmak ve yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Yarışmalarda derece almak kadar katılım göstermek de büyük bir başarıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da öğretmen ve öğrencilerimize desteklerimiz devam edecektir.

Öğrencilerimize çıktıkları bu yolda başarılar dilerim” dedi. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Zeynel Abidin Akkuş ise, yapmış oldukları akademik çalışmaların yanından sosyal ve sportif faaliyetlere de büyük önem gösterdiklerini kaydetti.

Okulun idareci ve öğretmenleriyle yaptıkları çalışmalar sonucunda öğrencilerin derslerdeki başarı seviyesini yükselttikleri gibi diğer alanlarda da çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Zeynel Abidin Akkuş, “Her tür etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kıyasettin Kırekin başta olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükrullah Yavuz’a teşekkür ederim. Müdürümüz Kırekin’in verdiği motivasyonla öğrencilerimizin Kars’tan başarıyla döneceklerine eminim”
diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kız hentbol takımı Kars’a uğurlandı.