KOBANİ İÇİN 1 TL YARDIM KAMPANYASI - VAN HABERLERİ

KOBANİ İÇİN 1 TL YARDIM KAMPANYASI - VAN HABERLERİ
Van’ın Gürpınar ilçesinde, Rojava ve Şengal ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu tarafından ‘Kobani İçin 1 TL Yardım Kampanyası’ başlatıldı.
Gürpınar ilçesinde yürütülen çalışmaya HDP Gürpınar İlçe Eş Başkanı Necati Tanış, DBP Gürpınar İlçe Eş Başkanı Metin Öner, Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Gittikleri her esnafta büyük bir ilgi ile karşılaşan HDP ve BDP'liler, Kobani için yardım topladı.
DBP Gürpınar İlçe Eş Başkanı Metin Öner, elde edilen zaferin ardından Kobani'de yüzlerce insanın yaşamını yitirdiğini hatırlatarak, "Binlerce insan da yaralandı.

Aynı şekilde geliştirilen vahşi saldırılar karşısında binlerce insan da evini terk ederek sınırların ötesine geçtiler. Yapılan ağır saldırılar sonucu Kobani adeta harabeye dönüştü. Hem yaralıların tedavi edilebilmesi, hem de harabeye dönen kentin yeniden inşası için biz Gürpınar halkı da üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız.

Daha öncesinden bir kaç kez ilçe örgütümüz ve belediyemiz ile birlikte dayanışmada bulunduk. Ayrıca sınıra giderek diğer tüm Kürdistanlılar gibi nöbet tuttuk. Fakat bugün, artık Kobani'yi yeniden inşa etme günü. Bunun için ev ev, kapı kapı dolaşarak tüm esnaflarımıza giderek halkımızdan ve esnaflarımızdan Kobani halkı ile dayanışma içerisinde bulunmasını talep edeceğiz. Bu konuda Gürpınarlıların duyarlı olduklarını herkes biliyor" dedi.