GÜRPINAR’DA KİTAP OKUMA YARIŞMASI - VAN HABERLERİ

GÜRPINAR’DA KİTAP OKUMA YARIŞMASI - VAN HABERLERİ
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gürpınar Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen ‘Kitap Okuma Yarışması’ sona erdi.
Gürpınar Gençlik Merkezi’nin gerçekleştirdiği ‘Gürpınar Gençlik Merkezi Kitap Okuma Yarışması Projesi’ kapsamında başlatılan ve 1 Aralık 2014 ile 15 Ocak 2015 tarihlerini kapsayan ‘Kitap Okuma Yarışması’ sona erdi. 55 kişinin katıldığı kitap okuma yarışmasında, okunan kitaplar hakkında yarışmacılara sorular sorularak birinci, ikinci ve üçüncü belli oldu.

Yarışmaya katılarak dereceye giren okurlara ödülleri Gürpınar Kaymakamı Metin Yılmaz tarafından verildi. Kitap okuma yarışmasında birinciye çeyrek altın verilirken, yarışmada dereceye giren diğer kişilere ise teşekkür belgesi ile birlikte çeşitli ödüller verildi. Gürpınar Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde gençler ile bir süre sohbet eden Kaymakam Yılmaz; “Hediyelerimiz okuduğunuzun karşılığı değil, sizlere yarışmaya katılmanızdan dolayı birer teşekkürdür. En güzel hediye sizlerin okuma alışkanlığı kazanmanızdır. Bizler bu alışkanlığı kazandırabilmek için bu yarışmayı geleneksel hale getireceğiz’’ şeklinde konuştu.