GÜRPINAR BELEDİYESİ’NDEN OKULLARDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ - VAN HABERLERİ

GÜRPINAR BELEDİYESİ’NDEN OKULLARDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ -  VAN HABERLERİ
Van’ın Gürpınar Belediyesi, ilçede bulunan okulların bahçelerine mucur dökerek bahçe düzenlemesi yaptı.
İlçede bulunan okullarla dayanışma içerisinde bulunarak takdir toplayan Gürpınar Belediyesi, çocuklarda diş fırçalama alışkanlığını geliştirmek amacıyla diş fırçası ve diş macunu dağıtmanın yanı sıra, okul bahçelerine oyun grubu yerleştirerek çocukların boş zamanlarını değerlendirmelerini sağladı. Bu kez de ilçede bulunan birçok okulun bahçesini düzenleyerek eğitime katkı sunmaya devam eden Gürpınar Belediyesi, ilçede bulunan birçok okulun bahçesine mucur dökerek çevre düzenlemesini yaptı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gürpınar Belediyesi eş başkanları Yıldız Çetin ve Zeki Yıldız, eğitimi son derece önemsediklerini belirterek, "Okul idarecilerimiz, bizlere başvurarak okullarına katkı sunmamızı istediler. Biz de üzerimize düşeni yaparak okul bahçelerini elden geçirdik ve çocuklarımızın çamur içinde oynamalarına son verdik.

Okullarımıza yönelik çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Bu çalışmalarımızı da okul idarelerimizle de paylaşacağız. Her okulumuzun yanında neden bir parkımız olmasın? İlçemiz çok büyük, her okulumuzun neden bir ormanı olmasın? Çocuklarımız, gençlerimiz boş vakitlerini neden daha iyi ortamlarda değerlendirmesinler? Bu gibi konularda bir dizi planlamalarımız, bir dizi projelerimiz bulunuyor. İnşallah baharın gelmesi ile birlikte hep birlikte el ele vererek ilçemizi birlikte geliştirecek, birlikte hizmet edeceğiz"
dediler.