Umre için Gerekli Malzemeler

Umre için Gerekli Malzemeler
Müslümanların Kabe’yi hac mevsimleri dışında da ziyaret etmelerine Umre denilir. Umre ziyaret anlamına gelir.
Müslümanların Kabe’yi hac mevsimleri dışında da ziyaret etmelerine Umre denilir. Umre ziyaret anlamına gelir. Hac ibadeti gibi belirli bir zamana bağlı kalmaksızın Kabe’yi tavaf etmek anlamında kullanılır. Hayatınızın herhangi bir döneminde yapabileceğiniz Umre ziyaretini hac ziyaretiniz ile arka arkaya yapmanız tavsiye edilmiştir. Umre ziyareti sırasında yanınıza almanız gereken temel malzemeler genel olarak yedi farklı ayrı şekilde sıralanıyor.
  1. İlaçlar
Sağlık problemleriniz açısından düzenli olarak kullanmak durumunda kaldığınız ilaçlarınız varsa bunları mutlaka yanınıza götürmeyi unutmayın.
  1. Seccade
Seccade her zaman yanınızda bulunması gereken arasındadır. Mescitte yer bulmadığınız ve zeminin soğuk olduğu durumlarda gerekli olur. İnce ve hafif olanları seçmeniz faydalı olacaktır.
  1. Güneş Gözlüğü
Yoğun güneş ışınlarının zararlı etkisinden kurtulabilmek için güneş gözlüğü kullanın.
  1. Sırt Çantası
Kabe’ye ve Mescid’i Nebevi’ye giderken secadde, Kur’an-ı Kerim, ayakkabı, terlik ve diğer aksesuarlarınızı koyabileceğiniz bir çanta hayat kurtarıcı rol oynar. Hafif ve omuz yerine sırtta taşınabilir çantaları tercih edin.
  1. Hırka
Medine, Mekke’ye oranla iklimi biraz daha soğuk geçen bir bölge. Bu sebeple Medine’de ve diğer soğuk bölgelerde yanınızda bir hırka bulundurursanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.
  1. Tavaf Tesbihi
7 şavt bir tavaf sayıldığından dolayı şavt saymak için 7 adet boncuklu bir tesbihi satan yerlerden satın alarak yanınızda bulundurun.
  1. Yedek Ayakkabı
Umre ziyareti sırasında en çok ihtiyaç duyacağınız eşyalardan birisi sandalet ayakkabılar olacak. Umrede yoğun bir şekilde yürüyüş halinde olacağınız için iyi bir ayakkabı satın almanız gereklidir. Burun kısmının açık olduğu altı yumuşak lastikli ve topuğu ağrıtmayacak sandalet modellerini tercih edebilirsiniz. Bu yedi farklı malzeme dışında işinize yarayacak ve ihtiyacınız olacak diğer tüm malzemelere internet üzerinden adresinden ulaşarak satın alabilirsiniz.