Türkiyeyi çalkalayan gelişme Berkin Elvan Kilibinde Oynayan sanatçılara...

Türkiyeyi çalkalayan gelişme Berkin Elvan Kilibinde Oynayan sanatçılara...
Berkin için 11Mart'ta hayatı durdur sloganı ile klip çeken aralarında TarıkAkan, Zuhal Olcay ve Mustafa Altıoklar'ın da bulunduğu 11 ünlü isme soruşturma başlatıldı.BerkinElvan'ı öldürdüler biliyorsunuz.
Berkin için 11 Mart'ta hayatı durdur sloganı ile klip çeken aralarında Tarık Akan, Zuhal Olcay ve Mustafa Altıoklar'ın da bulunduğu 11 ünlü isme soruşturma başlatıldı.Berkin Elvan'ı öldürdüler biliyorsunuz. Sanat Meclisi tarafından Berkin Elvan'ın katillerinin aradan geçen zamana rağmen kimliğinin tespit edilemediğine dikkat çekmek amacıyla yayınladığı videoda yer alan birçok sanatçıya "suç işlemeye teşvik" iddiasıyla soruşturma açıldı Berkin Elvan'ın katil zanlılarının geçen zamana rağmen kimliğinin tespit edilemediğine dikkat çekmek amacıyla 'Sanat Meclisi' tarafından yayınlanan videoda yer alan ünlü isimler hakkında 'suç işlemeye teşvik' suçundan soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "Berkin için 11 Mart'ta hayatı durdur" sloganı ile klip çeken Tarık Akan, Zuhal Olcay ve Mustafa Altıoklar'ın da aralarında bulunduğu 11 sanatçı ile ilgili soruşturma başlattı..

Gezi olayları sırasında başından yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için Sanat Meclisi isimli grup üyesi bazı sanatçılar 'Berkin için 11 Mart'ta hayatı durdur' sloganı ile bir klip çekmişti. Söz konusu klipte Sanat Meclisi üyesi bazı sanatçılar, Berkin Elvan'ın hayatını kaybettiği 11 Mart için eylem çağrısı yapmıştı. Söz konusu klipte sanatçılar 11 Mart'ta hayatı durdurma çağrısı yapılıyordu.
Söz konusu video ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan bir şikayet üzerine soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı suç yerinin İstanbul olduğu gerekçesiyle şikayet dilekçesini, yetkisizlik kararı gereği İstanbul Savcılığı'na gönderildi.

11 SANATÇI HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sanatçıların yer aldığı klibi inceleyen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu sanatçılar Cahit Berkay, Sinan Tuzcu, Levent Üzümcü, Bülent Emrah Parlak, Efkan Şeşen, Tayfun Talipoğlu, Zuhal Olcay, Mustafa Altıoklar, Şevval Sam, Hüseyin Turan, Tarık Akan ve Grup Yorum üyeleri hakkında 'Suç işlemeye alenen tahrik' suçundan soruşturma başlattı.