HDP 20 Mayıs Selahattin Demirtaş nerelerde mitingler yapacak!

HDP 20 Mayıs Selahattin Demirtaş nerelerde mitingler yapacak!
HDP 20 Mayıs Selahattin Demirtaş nerelerde mitingler yapacak?HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş 20 Mayıs'ta mitinglerine devam edecek.
HDP 20 Mayıs Selahattin Demirtaş nerelerde mitingler yapacak?HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş 20 Mayıs'ta mitinglerine devam edecek.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş 20 Mayıs'ta saat 11:00'da Pazarcık Kahramanmaraş'ta halka seslenecek.Ardından saat 13:00'da Yeni Belediye Meydanı Malatya'da halka hitap edecek.

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Adıyaman’daki mitingde konuştu.

İşte Demirtaş’ın konuşmasından satır başları:

Bu meydanda kardeşlik adına yüreği atan rüyaları bizimle olan gönlü bizimle olan hep birlikte eşit yaşayacağız deyip yaşayan her kardeşime selam olsun.

Her yerde AKP’yi yıkmak boynumuzun borcudur. Adıyaman da onlardan biridir işte. Seçim yarışı adil değil eşitsiz yürüyor. Bir defa devlet imkanlarıyla, olanaklarıyla yani milletin sizin paranızla seçim kampanyası yürütmek başlı başına anayasal bir suçtur, günahtır aynı zamanda. Bunu en fazla yapan tarafsız cumhurbaşkanıdır. Kendisi öylesine tarafsız ki bugüne kadar oy istediği partinin ismini açıklamıyor, o kadar hassastır kendisi, o kadar tarafsızdır. Sadece beyefendinin gönlünde bir aslan yatıyormuş, ama onu kimseye söylemiyormuş. Bak 7 Haziran’da senin o gönlündeki aslanı kediye çevirmezsek, senin gönlündeki aslanı kediye çevireceğiz.

Meydanlara çıkma demiyoruz, zaten çıkmazsan hatırımız kalır. Zavallı Ahmet Hoca yetiştiremez. Bütün yükü onun omuzlarına atsan haksızlık olur. Sen meydanlara çık ki Türkiye yalancı görsün. Kendi paranla çık kendi paranla. Zaten servetiniz devletin kasasından hazinesinden daha fazla. Bizim paramızla bize hakaret mitingleri yapamazsın. Cumhurbaşkanı olabilirsin, sarayda da oturabilirsin. Bütün bunlar senin suç işleme özgürlüğünü sana vermez. Suç işliyorsun, kul hakkı yiyorsun kul hakkı. Kul hakkı yemenin cezası suçu nedir herhalde bizden iyi biliyor olman lazım. Yediğin bu kul hakkının da 7 Haziran’da bize yetki verirse, hesabını sormak inşallah