Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Newroz mesajı geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Newroz mesajı geldi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Newroz mesajı geldi! !Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart Dünya Nevruz Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Newroz mesajı!!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart Dünya Nevruz Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden yayımlanan mesajda:

Nevruz, geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan ortak bir bayram olarak, baharın uyanışı ile simgelenen birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adıdır.

Bizim kültürümüzde de, Orta Asya’dan Balkanlara kadar tüm canlılığıyla varlığını sürdüren Nevruz Bayramı, milletimizin, tüm farklılıkları aşarak, geçmişine sahip çıkma ve geleceğini birlikte inşa etme iradesini ifade eder.

Nevruz’la bayramlaştırılan tabiatın dirilişi, aynı zamanda gönüllerdeki ümitlerin de dirilişidir.

Aşık Veysel’in “benim sadık yarim kara topraktır” dizesiyle özetlediği  kadim bir geleneğin mensubu olan aziz milletimiz, "toprak ana" nitelemesiyle de, Allah’ın kendisine emaneti olan tabiata verdiği önemi en veciz şekilde ifade etmiştir.

2010 yılından itibaren, Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyaya kazandırılan bu güzel bayramın, insanlığa barış ve sevgi getirmesini temenni ediyorum.

Ülkemizde de, Nevruz’un, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum.

Baharla birlikte yeşeren ümitlerimizin, Nevruz Bayramı’yla beklediğimiz neticeye ulaşacağına ve önümüzde yepyeni bir dönemin açılışına vesile olacağına inanıyorum.

Tüm insanlıkla, tüm kardeşlerimizle birlikte, milletimizin 21 Mart Nevruz Bayramını kutluyorum.