Başbakan'dan Afyon'a YHT müjdesi!

Başbakan'dan Afyon'a YHT müjdesi!
Başbakan Ahmet Davutoğlu Afyon'da yapmış olduğu konuşmada müjde üstüne müjde verdi..Davutoğlu 2017 yılında Afyon'dan Ankara'ya hızlı trenle gidilebileceğini 2019'da da İzmir'e gidileceğini duyurdu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2017'de Afyon'dan hızlı trenle Ankara'ya, 2019'da da İzmir'e gidebileceğini duyurdu. Davutoğlu hızlı tren projesini "İstiklal treni" olarak belirlediklerini açıkladı.

Davutoğlu, şunları söyledi:

"Ankara-İzmir, İnşallah hızlı tren hattı Afyon'u böyle bir merkez şehir, böyle bir kavşak şehri yapacak. İnşallah, 2017 yılında, not edin bunu, 2017 yılında Ankara'ya hızlı trenle gideceksiniz. En geç 2019 yılında da İzmir'e hızlı trenle gideceksiniz. Buna biz gelin buradan bir ad verelim. Hiç düşünmemiştim, şimdi sizinle paylaşıyorum. Bunun adı İstiklal Treni olsun. Ankara'dan Afyon'a, Afyon'dan İzmir'e İstiklal Treni. Ama bakın, nasıl İstiklal Treni ise aynı zamanda istikbal treni. Geleceğimizin bütün yolları inşallah Afyon'da buluşacak. Afyon'dan çevreye güzel bir şekilde yayılacak. Akar çayın güzel kokusu her yere yayılacak, her yerde Afyon'dan bahsedilecek."