GEVAŞ’TA ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINACAK - VAN HABERLERİ

GEVAŞ’TA ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINACAK - VAN HABERLERİ
Van’ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, elektrik hattının yer altına alınacağını ve artık kesintilerin olmayacağı müjdesini verdi.
Başkan Hakan, nisan ayından itibaren ilçede 2,5 milyon TL’lik altyapı çalışmasının başlayacağı müjdesini verdi. Başkan Hakan, “AK Parti İlçe Başkanı Bedirhan Erdem, Gevaş Muhtarlar Derneği Başkanı Nevzat Çalımlı ile birlikte Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Bölge Müdürü Zafer Türüt’ü makamında ziyaret ettik. İlçemizde yaşanan elektrik sıkıntısını kendisine detaylı bir şekilde ilettik. VEDAŞ Bölge Müdürü Zafer Türüt ise, bize müjde vererek elektrik altyapı çalışmalarına nisan ayında başlayacaklarını ve bunun için 2,5 milyon TL altyapı çalışması yapılacağını söyledi. Bu çalışma kapsamında 15 binlik olan hatların 33 bine çıkarılacağını, mahalle trafolarının değişeceğini, kablo ve izolasyonların değişeceğini, ağaçlı olan bölgelerde ise elektrik hatlarının kapalı sistemle geçileceği müjdesini verdi.

Gevaş’ın bir pilot bölge olarak seçildiğini ve artık bundan sonra elektriklerin kesilmeyeceğini belirten Başkan Hakan, “Biz Sayın Türüt’e sık sık kesilen elektriklerin ilçeyi büyük ölçüde mağdur ettiği söyledik. İlçede bulunan hastaların elektrik kesintilerinden dolayı sıkıntı yaşadığını ve bunun da çözülmesini istedik. Sayın Türüt ise bize gündüz ve gece uygulanan elektrik kesintilerinin önümüzdeki cumartesi gününden itibaren son bulacağı müjdesini verdi. Bu müjdeyi de tüm halkımızla paylaşmak istiyorum” dedi.