ERCİŞ’TEN FRANSA’YA KINAMA - VAN HABERLERİ

ERCİŞ’TEN FRANSA’YA KINAMA - VAN HABERLERİ
Van’ın Erciş ilçesinde, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Hz. Muhammed’e (sav) hakaret içerikli karikatürlerin yayımlanması protesto edildi.
Kara Yusuf Paşa Camii yanında yapılan açıklama Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Peygamber Sevdalıları Erciş Koordinatörü Halil Caroz, Peygamber Sevdalıları Platformu Erciş İlçe Koordinatörlüğü olarak Fransa’daki Charlie Hebdo mizah dergisine yapılan saldırıdan sonra İslami kutsallara dünya genelinde saldırı ve hakaretler yapıldığını söyledi. Yapılan haksızca saldırıları kınamak ve lanetlemek maksadıyla ‘Erciş’ten Medine’ye Selam’ adı altında bir basın açıklaması yaptıklarını belirterek, “Fransa’da İslam’a ve Peygamber Efendimize yapılan saygısızlığı Peygamber Sevdalıları Platformu olarak lanetliyoruz.

Charlie Hebdo Dergisi’nin ifade özgürlüğü adı altında Hz. Muhammed’e (sav) yapılan hakaret kabul edilemez. Batı, Müslümanları sürekli ötekileştiriyor. Oysaki İslam medeniyeti kurulduğu günden bugüne kadar Müslümanların dışında yaşayan birçok insana belli bir dine mensup şahıslara yaşam hakkı tanımıştır, bütün dinlere özgürlük tanımıştır ve bütün dinler, diller ve ırklar İslam sancağı altında adalet içerisinde varlıklarını sürdürmüş bugüne kadar gelmişlerdir. Bu karikatür olayı ilk değil, yani batı destekli birçok yayın kuruluşunun bugüne kadar İslam’ı değerlere, İslam’ın peygamberine saldırılar yaptığını gördük. Temel amaç İslam medeniyetinin önüne set geçirmek, insanlık âleminin gözünde Müslümanları ve İslam'ı kötülemektir. Bunun sistematik bir şekilde yapıldığını, yani ferdi veya rastgele değil, batının kontrolünde olan medya kuruluşlarının bunu düzenli olarak yaptığını görüyoruz. Yapılan hakaret, fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez.

Hakaret, fikri olmayanların, aciz olanların, fikrine güvenmeyen kimselerin başvuracağı bir yöntemdir. Cumhuriyet Gazetesi İslamofobi oluşturma projesinin yerel uzantısıdır. Aklını batıdan alan bu gibi zevatlar hemen küfürle yekvücut olup, hayatın kendisiyle anlamlaştığı yeryüzünün efendisi, sevgilisi Hz. Muhammed'e (sav) hakaret edip destekliyor. Cumhuriyet Gazetesi ve benzeri gazeteleri, İslamofobi oluşturma, İslami değerleri kötü gösterme, Müslümanları dünyaya terörist gösterme projesinin yerel uzantıları olarak görüyoruz. İslam beldelerinde kurdukları kukla yönetimlerle yıllarca İslam’a ve Müslümanlara hakaret eden, zulmeden, talan eden ve milyonlarcasını öldürenin batı olduğunu bilmeyen mi var.

Aynı batı, kendisini ise hep medeni, insan haklarına saygılı olarak gösterdiği ifade ediyor. Son günlerde sistematik olarak Avrupa’nın her tarafında Müslümanlara yönelik bir saldırı olduğunu görüyoruz. Son bir ayda batıda İslam’a ve Müslümanlara yönelik 300’ün üstünde saldırı oldu. Müslümanları kendi coğrafyalarında kuşatmaları yetmezmiş gibi diğer ülkelerde yaşayan Müslümanları topyekûn kuşatma üzere çizilmiş bir proje olduğunu çok iyi görmemiz lazım. İslam coğrafyasının 200 yılı aşkın bir süredir maddi ve manevi açıdan batının saldırısı altında olduğunu belirterek halihazırda İslam coğrafyasının bir bütün olarak kan ağladığını ve bunun asıl müsebbibinin de ABD, İsrail ve batı olduğunu net bir şekilde görüyoruz.

Daha birkaç ay önce Filistin’de, Mısır’da ve dünyanın dört bir tarafında kanları oluk oluk akıtanlar batı değil miydi? Batının bugüne kadar özgürlüğü hep kendisi için istediğini biliyoruz. Artık batının yıllarca saklayıp durduğu iğrenç yüzü gün yüzüne çıkmış. Mimsiz medeniyet sahibi batıl batının üstündeki sis aralanmıştır. Bütün bu iğrenç saldırıları biz Kahhar olan Allah’a havale ediyor, zalimler için yaşasın cehennem diyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.