ERCİŞ’TE AVM AÇILIŞI - VAN HABERLERİ

ERCİŞ’TE AVM AÇILIŞI - VAN HABERLERİ
Van’ın Erciş ilçesinde ‘Miroğlu AVM’ isimli iş yeri yapılan törenle ilçe halkının hizmetine açıldı.
Vanyolu Caddesi’nde hizmete giren AVM açılışına Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Ak Parti Van Milletvekili Fatih Çiftci, Ak Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Murat İzgi ile çok sayıda davetli katıldı. Törende bir konuşma yapan Milletvekili Fatih Çiftci, Erciş’in deprem sonrası yeniden küllerinden doğduğunu belirterek, kısa sürede ilçenin yeniden bölgenin cazibe merkezi olacağını söyledi.

Çiftci, “Bilindiği üzere hükümetimiz, gerek deprem öncesi, gerekse deprem sonrası Erciş’e misliyle yatırımlar yapmış ve yapmaya da devam edecektir. Erciş, hamt olsun alt ve üst yapısıyla, çevre yoluyla, sağlığıyla, eğitim yatırımlarıyla, tüm kamu ve kuruluşlarıyla yeniden mükemmel bir şehir haline geldi ve gelmeye de devam ediyor.

Özel sektörümüzün de yaptığı ve yapacağı yatırımlarla birlikte Erciş’te istihdam artacak ve şehir eskiden olduğu gibi yine bölgenin cazibe merkezi, bölgenin incisi olacaktır. Bu iş yerleri gibi ilçeye her geçen gün yenilerinin açılması bu anlamda çok olumlu ve manidardır. İş yerini tekrar burada açıp işletmesini yürüten Muzaffer Kayacan ve oğluna, ailesine Ercişliler ve şahsım adına teşekkür ediyor, kardeşimize bol kazançlar diliyorum” dedi.
Konuşmanın ardından, AVM’nin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesilerek iş yeri hizmete açıldı.