ERCİŞ BELEDİYESİ’NDEN HİZMET ATAĞI - VAN HABERLERİ

ERCİŞ BELEDİYESİ’NDEN HİZMET ATAĞI - VAN HABERLERİ
Van’ın Erciş Belediyesi kiraladığı 26 adet araç filosuyla birlikte ilçe genelinde yol dolgusu, yama ve tesviye çalışmasına başladı.
Yaz sezonun başlamasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Erciş Belediyesi, ihale yoluyla kiraladığı 21 adet kamyon ve 5 adet iş makinesine kendi araç parkını da katarak ilçe genelinde üç ayrı koldan hizmet üretmeye başladı. Gözütok, Örene ile Dinlence mahallelerinde başlatılan çalışmaları yerinde denetleyen Erciş Belediyesi eş başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan, görevlilerden bilgi alıp mahalle sakinleriyle de sohbet etti.

Erciş'i tozdan, çamurdan kurtaracakları belirten Eş Başkan Diba Keskin, kıt imkanlara rağmen çok çalışıp hizmet etmeye gayret gösterdiklerini belirterek, ''Kış mevsimi boyunca çalışmaları aksatmadık. Ancak, hem araç sayımızın yetersizliği hem de genişleyen hizmet alanımız nedeniyle mevcut şartlarla istediğimiz hizmeti gerçekleştiremezdik.

Bu yüzden kendi araçlarımızın yanı sıra kiraladığımız 26 adet araçla Erciş merkez ve bağlı mahallelerde üç ayrı ekiple çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Sezon boyunca sürecek çalışmalarla birlikte Erciş'i tozdan ve çamurdan kurtaracağız. Ayrıca, asfalt şantiyesi inşaatı devam eden Erciş Belediyesi, stabilizesi yapılan yollarda da asfalt çalışması başlatacaktır” dedi.