Şartları sağlayan kişilere faizsiz 300 bin TL acil destek kredisi verilecek!

Şartları sağlayan kişilere faizsiz 300 bin TL acil destek kredisi verilecek!
Nakit ihtiyacı olanlara acil destek kredi duyurusu yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacı tarafından faizsiz kredi müjdesi verildi. KOBİ'ler için verilecek 300 bin TL kredi için tüm merak edilenler haberimizde.

Ülkemizin birçok bölgesinde yaşanan sağanak yağışlardan ötürü sel felaketi yaşanırken sayısız işyerinin uğradığı zarar göz korkuttu. Bakan Kacır, bunun üzerine vatandaşın yanında olduğunu duyurarak KOBİlere acil destek kredisi verileceğini açıkladı. Kimlerin bu krediden yararlanacağı ve şartların neler olduğu duyuruldu. İşte detaylar...

FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ

Sel felaketlerinin yaşanmasıyla birçok işyeri sular altında kalırken KOBİlerin işletme faaliyetlerinin sürdürebileceği ve zararların giderilebileceği belirtildi.

faizsiz kredi desteği

Acil destek kredisi için 12 ay ödemesiz olarak 36 ay taksit ile sıfır faizli kredi desteği sağlandı. Bu destek ise sel felaketinden zarar gören işletmelere verileceği açıklandı. Sıfır faizli ve ödemesiz dönem avantajları, işletmelerin nakit akışını düzenlemelerini yeniden büyümek için adımlar atmasına destek verildi.

Bu kredi kampanyasıyla beraber yeniden yapılandırma ve kaynaklarını verimli olarak kullanımı sağlandı. Krediye başvuru süreci ve detaylı bilgiler ise KOSGEB resmi sayfasında yer alıyor.