O Koşulları Karşılayan Kişiler 40 42 44 45 Yaşında Emekli Oluyor! Kademeli Emeklilik 18 00 Ve 3600 Gün Koşulları Geldi

O Koşulları Karşılayan Kişiler 40 42 44 45 Yaşında Emekli Oluyor! Kademeli Emeklilik 18 00 Ve 3600 Gün Koşulları Geldi
Kademeli olarak emeklilik sıkça araştırılan konular arasında ilk sırada yer alıyor.

Kısmi emeklilikte 10 12.5 ve 15 sene prim gün olması koşulu varken kademeli olan emeklilik sisteminde yaş koşulunun kademeli olarak düşürülmesi beklentiler arasında yer alıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar için gerçekleştirilen düzenleme sonrasında yeni emeklilik için gelişmeler yakinen takip ediliyor. Kademeli emeklilik için gerekli olan koşullar!

Kademeli Emeklilikte Aranan Koşullar Nelerdir?

Emeklilikte yaşa takılanlar için gerçekleştirilmiş olan düzenleme akabinde milyonlarca bireye emeklilik kapısı açıldı. Bu kapsam haricinde olanlar ise kısmi emeklilik ve beraberinde borçlanma gerçekleştirerek emeklilik imkânı yakaladı.

Kısmi olacak olan emeklilikte 10 12.5 ve 15 sene prim gün sayısı gerekli olarak istenirken kademeli olan emeklilik sisteminde yaş sınırının biraz düşürülmesi bekleniyor. Kademeli olacak olan emeklilik koşulları için ayrıntılar en çok araştırılan konular arasında ilk sırada yer alıyor. 2000 senesinden sonra sigortalı olanlar için yeni sistem ile beraber kademeli olarak emeklilik koşullarında gerçekleşecek olan değişimler herkes tarafından merak ediliyor. İşte kademeli bir şekilde emeklilik için 1800 ile 3.000 gün koşulları!

Türkiye'de geçtiğimiz sene özellikle çalışma alanında büyük düzenlemeler gerçekleşti. Vatandaşa verilen asgari ücretten verginin kaldırılmış olması 3600 ilave gösterge yasası ile emeklilerin ve memurların gelirlerinin artması beraberinde taşeron işçilerin ve sözleşmeli olan farklı meslek gruplarında görev yapan bireylere kadro verildi. Emeklilikte yaş probleminden dolayı emekli olamayanlar için de çıkarılan yasa bunların arasında yer alıyor.

Emeklilik Sisteminde Önemli Reformlar Geliyor

Gelecek günlerde özellikle emeklilik konusunda önemli değişimler gerçekleştirilmesi gündemde yer alıyor. Bunların başında ilk olarak Sosyal Sigortalar Kurumu primlerinin 7200 günde eşit olması yapılacak olan düzenlemeler arasında yer alıyor. Ayrıca bu düzenleme ile bağ-kur'lu olan 1 milyonu geçkin esnaf 9.000 gün koşulu yerine 7200 günü tamamladığı zaman 5 yıl daha öncesinde emekli olma hakkına sahip olabilecek. Yapılacak olan düzenlemeler pek çok konuyu içerisinde barındırıyor.