İş Bankası Faizsiz ev kredisi vermeye başladı! 550 Bin TL Anında hesabınızda..

İş Bankası Faizsiz ev kredisi vermeye başladı! 550 Bin TL Anında hesabınızda..
İş Bankası'nın sunduğu konut kredisi kampanyası sayesinde vatandaşların ev sahibi olma hayalleri gerçek oluyor. Size en uygun konut kredisine %2,87 faiz oranıyla ulaşabilirsiniz!

120 aya varan vade seçeneği ve taksit erteleme imkanı ile artık ev sahibi olmak daha kolay. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için en büyük destek genelde bankaların sunmuş olduğu konut kredileri olur. Fakat son dönemdeki faiz artışları konut kredisi kullanarak ev sahibi olmanın maliyetini artırdı. Bu yüzden konut kredisi seçerken dikkat etmek gerekmektedir.

İş Bankası'ndan Uygun Faiz Oranları

İş Bankası düşük faiz oranları ve az maliyetle kredi sunan bankalardan bir tanesi. İş Bankası müşterileri, aylık %2,87 faiz oranıyla konut kredisinden yararlanabilirler. Kamu bankaları bile faiz oranlarını %4'e yaklaştırırken, İş Bankası müşterilerine büyük bir avantaj sağlamış oldu. İş Bankası'nın konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyenler, belirli şartlar doğrultusunda kredi almak zorundalardır. Bankacılık düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenen bu şartlara göre konut kredilere en fazla 120 ay vadeli olarak verilebilir. İş Bankası da bu yönergeye uyarak müşterilerine 120 ay vadeli konut kredisi imkanı sunmaktadır. İş Bankası müşterileri diledikleri takdirde taksit erteleme avantajından 6 ay süreyle yararlanabilirler. Bu sayede ilk 6 ay boyunca müşteriler ödeme yapmak durumunda kalmazlar. Ayrıca müşteriler vade süresince belirli aylarda balon ödeme yaparak kredi taksitlerini azaltabilirler.

Maliyet Hesaplaması

İş Bankası'ndan 120 ay vadeli 1 milyon TL konut kredisi çekildiğinde aylık %2,87 faiz oranı ile yapılan maliyet hesaplaması şu şekilde oluyor: Aylık kredi taksidiniz 29.695 TL, toplam kredi maliyetiniz ise 3,5 milyon TL olmaktadır. Yapılan bu hesaplama İş Bankası'nın avantajlı bir kredi sunduğunu göstermektedir. Sunulan bu kampanya sayesinde vatandaşlar, ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyor.