Acil Paraya Sıkışanlara Müjde ! Her Aileden Bir Kişiye Nakit Destek

Acil Paraya Sıkışanlara Müjde ! Her Aileden Bir Kişiye Nakit Destek
Günümüz ekonomik koşullarında geçim sağlamak oldukça zorlaşıyor. Bundan dolayı devlet vatandaşlara yardımcı olabilmek adına farklı birçok yardım düzenliyor. Bu yardımlardan birisi de aile ve sosyal hizmetler bakanlığının yapmış olduğu aile destek programı

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığının yapmış olduğu bu yardım ile 12 ay boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak ödemeler yapılacaktır. Her haneden yalnızca bir kişinin başvuru yapması yeterli olacaktır. Bu ödeme detayları ve başvuru ile ilgili tüm bilgiler haberin devamında yer alıyor.

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yürütülmekte olan bu aile destek programı haziran ayında da hız kesmeden ödemeleri yapmaya devam ediyor. Bu yardımdan faydalanabilmek için hane içerisinde kişi başına düşen aylık gelir miktarının asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu şartlarda başvuru yapan kişilerin ödemeleri her ay düzenli bir şekilde hesaplarına yatıyor. Bunun için hane de kişi başına düşen gelir durumuna bağlı olarak ödemelerde farklılıklar meydana geliyor. Sizlerde bu detayları inceleyerek yardımdan faydalana bilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ödemeleri Ne Kadar?

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı iyisinden yapılan bu yardım ile beraber insanlara bir yıl boyunca düzenli olarak ödeme yapılıyor. Bu ödemelerde değişiklikler meydana geliyor. Bu değişiklikler hane içerisinde kişi başına düşen gelir tutarı ile orantılı olarak farklılık gösteriyor. Bu ödemeler yapılırken şu rakamlar göz önünde bulunduruluyor.

  • Aylık geliri 450 TL ve altı olanlar 1.250 TL alacak.
  • Aylık geliri 450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar 1.100 TL alacak.
  • Aylık geliri 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar 950 TL alacak.
  • Aylık geliri 1372,30 TL ile 1833,45 TL arasında olanlar, 850 TL alacaklar.

Aile Destek Programına Başvuru Şartları Nelerdir?

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığının Sunmuş olduğu sosyal destek ödemeleri için başvuru şartlarını yerine getirmek gerekiyor. Bu program kapsamında destek almak isteyen kişiler şu şartları taşımalıdır

  • Türkiye cumhuriyeti Vatandaşı olmalıdır.
  • Yeşil kart sahibi olmalıdır.
  • Yurt içerisinde yerleşim adresinin bulunması gerekir
  • 18 yaşından büyük olmalı
  • Hane içerisinde kamu çalışanı memur noter muhtar gibi çalışanların bulunmaması gerekir.