EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN HALK TOPLANTISI - VAN HABERLERİ

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN HALK TOPLANTISI - VAN HABERLERİ
Van’ın Edremit Belediyesi, eskiden köy olup Büyükşehir Yasası’yla mahalle statüsüne kavuşarak belediye hizmet alanına dahil olan mahallelerde halk toplantılarına devam ediyor.
Edremit Belediyesi eş başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan, beraberindeki meclis üyeleri ve teknik çalışanlarla Taşkonak mahallesinde düzenlenen halk toplantısında vatandaşlarla bir araya geldiler. Burada konuşan Edremit Belediyesi Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin, DBP'li belediyelerin halk esaslı yürüttükleri çalışmaların her zaman vatandaşlardan büyük bir takdir gördüğünü söyledi. Çetin, ‘kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz’ şiarından yola çıkarak halkla beraber Edremit ilçesini yöneteceklerini aktardı.

Edremit Belediyesi Eş Başkanı Abdulkerim Sayan ise, eskiden köy statüsünde olan mahallerin tümünde çeşitli tarihlerde toplantılar düzenlediklerini ve bahar ayları gelmesiyle beraber çalışma sezonunun startı verilmeden önce tekrardan eş başkanlar olarak tüm mahallelerde halk toplantıları düzenleyerek halkın sorunlarını kendilerinden dinlediklerini söyledi.

Düzenlenen toplantılarla beraber mahallelinin kendi mahallesinde öncelikli olarak yapılmasını istedikleri hizmetleri teknik çalışanlarıyla yerinde inceleyerek sağlıklı ve kalıcı çalışma yürütmek istediklerinin altını çizen Sayan, halk belediyeciliği esasını harfi harfine uygulamaktan asla geri durmayacaklarını belirtti.