Umuttepe Mahallesinin su sorunu çözüme kavuşturuldu

Umuttepe Mahallesinin su sorunu çözüme kavuşturuldu
Van’ın Çaldıran İlçesine bağlı Umuttepe Mahallesinin su sorunu çözüme kavuşturuldu.

 Türkiye’nin en soğuk yerleşim yerlerinden biri olan Çaldıran’da su hatları ve sondajlar sık sık donmalardan dolayı arıza veriyor. Ekiplerin bazen günler süren uğraşısı ve zorlu mücadelesi ile onarılan hatlarla tekrar suyun verilmesi sağlanıyor.

Çaldıran Umuttepe Mahallesi sakinleri de Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş’a ulaşarak, sondajlarının arızalandığını ve susuzluk çektiklerini belirttiler.Genel Müdür Ali Tekataş’ın talimatlarıyla ekipler harekete geçti.

Kısa sürede arızalı sondaj yerine ulaşan İçme Suyu Daire Başkanlığı Elektrik Şube Müdürlüğü ekipleri sondaj arızasını yoğun kar yağışı ve aşırı soğuğa rağmen onararak Umuttepe Mahallesine yeniden suyun verilmesini sağladı.

Umuttepe Mahalle sakinleri, “Genel Müdür Ali Tekataş’a her zaman sosyal medya ve telefonlardan çok rahatlıkla ulaştıklarını ve sorunlarını ilettiklerini belirterek, ekiplerin yönlendirilmesi ve sorunu çözmeleri için ekipler yoğun çalıştı. Bizi susuzluktan kurtardı.VASKİ her an yanımızda bizleri yalnız bırakmıyor. Hem Genel Müdürümüze hem de emeği geçen tüm ekiplere teşekkür ediyoruz” dediler.